UOAutomap: Porovnání verzí

Z Endor Revived Wiki

(založena nová stránka s textem „Automapa (UOAM) mimo standardní možnosti prohlížení světa Endoru nabídne i několik dalších zajímavých funkcí. == Sdílení polohy s ostatními hráči == Připojením na stejný UOAM server vidíte polohu ostatních hráčů. Stejně tak můžete v případě potíží vyhlásit paniku, aby ostatní věděli, že jste v nesnázích. '''Link:''' V této záložce najdete přihlášení k serveru. Údaje vám předá správce v guildě,…“)
 
Bez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
Automapa (UOAM) mimo standardní možnosti prohlížení světa Endoru nabídne i několik dalších zajímavých funkcí.
Automapa (UOAM) mimo standardní možnosti prohlížení světa Endoru nabídne i několik dalších zajímavých funkcí.
[[Category:Průvodce]]


== Sdílení polohy s ostatními hráči ==
== Sdílení polohy s ostatními hráči ==

Verze z 6. 2. 2024, 00:18

Automapa (UOAM) mimo standardní možnosti prohlížení světa Endoru nabídne i několik dalších zajímavých funkcí.

Sdílení polohy s ostatními hráči

Připojením na stejný UOAM server vidíte polohu ostatních hráčů. Stejně tak můžete v případě potíží vyhlásit paniku, aby ostatní věděli, že jste v nesnázích.

Link: V této záložce najdete přihlášení k serveru. Údaje vám předá správce v guildě, eventuálně na internetu najdete návody, jak takový server založit. Použít jde například český a pro tuto chvíli (09/2023) funkční server.

IP: uoam.intravps.cz, port: 2000

Jedinečným identifikátorem je heslo. Stejné heslo znamená stejná “místnost” pro vaši partu.

Poznámka: Paniku pro ostatní hráče jde spustit rychlou volbou kliknutím do mapy a stisknutím mezerníku.

Značení důležitých míst

V místě na mapě, kde si chcete vytvořit nějakou poznámku, stačí kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat New label. Značku si pojmenujete, vyberete vzhled ikony přes Type a v položce Land vyberete svět, ve kterém chcete, aby se značka zobrazovala (doporučujeme Both Felucca and Trammel). Seznam všech vytvořených značek najdete v sekci Places > Edit or Go To Labels.

Souřadnice

Zobrazení souřadnic polohy postavy a kurzoru včetně možnosti vložení “špendlíku” s naváděním. Poloha se zobrazuje automaticky v levém horním (poloha postavy), respektive levém spodním rohu (poloha kurzoru). Špendlík do mapy jde umístit pravým tlačítkem myši Drop or Pickup Marker. Pozn. Jde použít i sdílený špendlík pro ostatní členy mapy: Pravé tlačítko myši > Link > Drop or Pick Up Shared Marker.

Doplňující info

  • Mapu jde nastavit, aby byla vždy v popředí. Volbu najdete v Map > Top-most. Rychlá volba pomocí dvojkliku přímo do mapy.
  • Místa map pokladů se lépe hledají, když je sever otočený nahoru. Volbu najdete v Map > Tilt Map.