比賽開始

Z Endor Revived Wiki

Verze z 15. 2. 2024, 10:33, kterou vytvořil Klockner (diskuse | příspěvky) (založena nová stránka s textem „{{Map |x=2909 |y=2145 |text=Quark%20The%20Guide }}“)

角色創建

在登錄遊戲後的第一個屏幕上,您可以選擇角色的姓名、性別和外觀。遊戲中只有髮型和華爾茲/鬍鬚的顏色可以改變,其他的不能改變,所以要謹慎選擇。角色名稱規則: - 最大長度為 16 個字符,僅包含字母和空格(但名稱後不能有空格!) - 角色名稱中不得有頭銜(例如 Lord、Sir 等) - 角色名稱必須遵循禮貌言語原則,不得提及真人,不得以任何方式進行攻擊。

種族選擇

確認您的選擇後,您的角色將在恩多上實體化。然而,它開始時是一個尚未選擇其塵世形態的靈魂。有五個種族可供選擇。所選種族會影響角色的統計及其外觀。建議提前決定您想要從事的職業,並相應地選擇您的種族。

startroom

通過單擊給定種族的小雕像,您可以閱讀有關該種族的信息、其優點、缺點和推薦職業。

單擊「應用」選擇比賽。比賽可以自由更改,直到您離開起跑室。但如果你最後通過了傳送門,選擇就變成了永久性的,所以要小心選擇!顯然,某些種族具有成為騎士或巫師等天賦。但在恩多沒有什麼是不可能的,每個角色都有自由選擇,並且絕對可以像蘋果從樹上掉下來一樣遠一點。

第一步

一旦你出現在恩多的世界,你就會受到嚮導夸克的歡迎。

夸克

Quark

Text

如果你向他hi (按照他的提示),將會打開一個對話,他將解釋遊戲玩法的基本元素,並指導你完成 Endor 的第一步。 - 如果您想將遊戲語言更改為捷克語,請編寫命令.switchlang

仔細閱讀指南告訴您的內容,您不應該迷路。不過,這裡有一些幫助您入門的提示。

  • 將背包中的匕首放入手中。通過雙擊角色菜單中的圖像(所謂的紙娃娃)來打開背包。然後可以通過雙擊匕首或通過單擊並拖動紙娃娃角色圖形將匕首放在您的手中。
  • 為了攻擊,您必須打開「戰爭模式」。默認情況下,可以使用選項卡打開它,或者單擊紙娃娃上的「和平」銘文
  • 它將更改為橙色「戰爭」。

小心你的攻擊!開啟戰爭模式後,你雙擊攻擊NPC,但是攻擊城市中的藍色NPC或藍色玩家,你就會變成罪犯,然後任何人都可以逍遙法外地殺死你,或者派守衛來幹掉你。因此,始終只攻擊灰色或紅色怪物和 NPC。夸克立即將您發送給站在附近的凱南。

Kenen

Text

他會給你一個任務,給他帶來 150 根鳥的羽毛。這是通過殺死道加斯各地的所有鳥類,在它們的屍體上使用.rip命令,並將羽毛拖到你的角色或背包中來獲得的。

您收到的所有任務都可以使用.questlog命令顯示。

當你擁有 150 根羽毛時,返回凱南。然後他會把你送到主要銀行的威廉那裡。

威廉

William

Text

William vám vysvětlí funkce banky. Bankéř otevře vaši truhlu na příkaz bank - pro více možností se ho zeptejte pomocí slova help. Například kolik máte zrovna v bance uloženo peněz zjistíte příkazem stav. Pak vás pošle za Jakem, který sídlí v Daugaském kostele:

Jake

Jake

Text

Jake vás provede smrtí a oživováním na Endoru. Pokud vaše postava zemře, všechny věci (kromě pár vyjímek jako jsou klíče nebo runebooky) zůstanou ležet v těle, a hráč se musí jít za ducha oživit k Healerovi. Njebližšího najdete příkazem .findhealer. Když k němu přijdete, tak aby vás mohl oživit, musí vás vidět - musíte mít zapnutý 「War mode」. Většinou to stačí, pokud by se nepovedlo napoprvé, zkuste mu něco říct. Healeři jsou důležití i z jiných důvodů, například když vaše postava chytne mor nebo jed, který si sama nevyléčí, tak stačí přijít blízko k jakémukoliv healerovi a on vás nemocí zbaví.

Další důležitá informace kterou vám poradí je jak dosáhnout dalších levelů. Levely na Endoru nenaskakují automaticky, ale po dosažení dostačného množství zkušeností (expů) si nový level musíte koupit u svého mistra (classmaster). Mistři jednotlivých povolání jsou probraní v příslušných článcích na wiki. Na další level postoupíte tím, pokud máte v hlavním batohu dostatečné množství peněz tak mistrovi řekněte příkaz level.

Jake vás tedy pošle za mistrem povolání vandráka (wanderer), kterým jste po založení postavy. Nachází se v začátečnickém kempu v Daugase, blízko Quarka.

Cameleo

Camaleo

Text

Napište mu příkaz level pro postoupení na další úroveň. První je zdarma :-) Poté se vraťte za Williamem k Daugaské bance. Po dokončení této části tutorialu je vaším dalším úkolem dosáhnout levelu 3. Běžte zabíjet zvířata po městě, plňte úkoly od npc, a nezapomeňte se na 3. levelu vrátit za Kenenem (pokud zapomenete, budete mít upomínku v menu .questlog.

Kenen vás pak pošle za Glimpem, u kterého se dozvíte více o povoláních. Glimp vám poté nabídne jednorázový teleport do cechu vaší volby. Ale pozor, zpět už vás nedopraví! Před volbou povolání důrazně doporučujeme prostudovat wiki, protože volba povolání se už nedá změnit.

Glimp

Glimp

Text

Pro výběr povolání v daném cechu najděte mistra a řekněte mu příkaz join. Mistr vám řekne přísahu, kterou musíte přesně zopakovat (včetně interpunkce!). Pokud jste nestihli text opsat, najdete ho v Journalu, který otevřete tlačítkem na horní liště.

Cestu zpět budete muset absolvovat po svých, nebo se s někým svézt. Na Endoru existuje několik druhů přepravců, kteří vás za malý poplatek dopraví na velké množství lokalit po celém světě. Jsou to 「Lars」, který vozí po hlavní pevnině, 「Silver」, který převáží po mořích a 「Lysander」, který řídí vzducholoď, která vás dopraví téměř kamkoliv. V každém cechu je možnost alespoň s jedním z nich se svézt zpět do Daugasu.

Dalším krokem je získání základní výbavy pro povolání, které jste si vybrali. Většina low level questů v Daugasu odměňuje kromě peněz také novou začátečnickou měnu - 「Rusty coins」. Tuto měnu můžete používat v začátečním kempu pro nákup základního vybavení na každou postavu, včetně reagentů, bandáží, střeliva a potionů. Zdroje rusty coinů jsou různé, kromě již zmiňovaných questů je můžete najít v pokladech v low level dungeonech, můžete je dostat za výkup různých věcí u npc v začátečním kempu (peří, maso atd.), a dokonce se objevují v pytlíčku, který může padnout po vybítí jakéhokoliv povrchového spawnu (Bag of Spoils).

Po výběru povolání doporučujeme promluvit s Gaianem, Advanced Tutorem:

Gaian

Gaian

Text

Gaian vás provede systémem obchodování za Rusty Coiny. Dostanete od něj malý obnos, za který máte u příslušných NPC nakoupit bandáže, cure potiony a krátký meč. Pokud mu tyto věci přinesete, tak vás odmění velkým množstvím Rusty Coinů. Doporučujeme tento krok neopomenout, za tyto coiny snadno dokoupíte jakoukoliv výbavu o kterou přijdete!

Tímto jste dokončili tutorial a můžete se vydat za dobrodružstvím!

Další užitečné rady

  • Vendoři reagují na slova buy a sell, bankéř otevře vaši truhlu na příkaz bank - pro více možností se ho zeptejte pomocí slova help. Questovní vendoři většinou reagují na pozdrav (hi).
  • Pokud potřebujete vydělat peníze, sbírejte z monster vše prodejné a užitečné. Reagenty, pokud je nepotřebujete, můžete prodat jiným hráčům. Z některých monster lze získat peří, kůže nebo maso (po vykuchání - .rip), které lze taky zpeněžit. Naopak zbraně a zbroje, které mají přídomek (shabby), vám ku prospěchu příliš nebudou. Zbraně jsou tupé, zbroje poskytují minimální ochranu a po pár úderech se rozpadají.
  • Dávejte si pozor, jestli nasazení zbraně či zbroje nevypíše nějaké zvýrazněné systémové hlášení. Většinou to znamená, že budete mít problémy s používáním těchto věcí.
  • Otravu lze vyléčit buď léčením pomocí bandáží se skillem Healing nebo Veterinary (jen pro druidy v morfu) nad 50 %, nebo častěji pomocí lahvičky cure. Slabší cure potion léčí pouze slabší otravu. Greater cure dokáže zcela vyléčit všechny jedy kromě natural poisonu, který lze dostat z otrávených zdí. Vypití cure chrání na chvíli před další otravou - čím silnější nápoj, tím delší ochrana.
  • Z paralýzy se dostanete pomocí hypnotic ornamentu (vyrábí craft pomocí engineeringu). Je jich více druhů. Čím větší inteligenci postava má, tím silnější ornament je potřeba. Ornament lze použít pomocí příkazu .hypnotic.
  • Pokud jdete někam ve skupině, používejte party system (dvojklik na pravý stočený svitek na paperdollu postavy). Zkušenosti pak budou získávat všichni v partě.
  • Na jízdním zvířeti lze jezdit, pouze pokud má nasazenou ohlávku. Ta se kupuje u vendora a zvířeti ji nasazuje hráč, který má znalosti ochočování zvěře (Animal Taming).
  • Zvíře můžete za poplatek ustájit ve stájích. Stačí říct vendorovi (stable masterovi) stable, zaplatit a dostanete potvrzení (ticket), že je u něj zvíře ustájeno. Pokud má ustájené zvíře ohlávku, ticket je bílý, v opačném případě je béžový. Zvíře si zpět vyzvednete přetažením ticketu na jakéhokoliv stable mastera. Nezapomeňte svá zvířata pravidelně krmit, jinak vás opustí!
  • Pokud najdete v těle monstra malý nažloutlý váček s popisem 「a treasure of [jméno]」, nesnažte se jej otevřít. Jde o malý poklad, ve kterém bývá zpravidla nějaký magický předmět. Tyto poklady často bývají opatřeny nějakou nástrahou, která může neopatrného hrdinu i zabít. Poklad dokáže bezpečně otevřít příslušník cechu zlodějů.